LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93
Owners
Current Owners
Addresses
Building Info
| Card | Built | Stories | CG | Style | Exterior Wall | Basement | SQFT | Building Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1984 | 2 | 2P | Conventional | Aluminum | Full | 3,053 | $219,300 |
| Card | Built | Attic | Fuel | Heating | HVAC | Bedrooms | Full Baths | Half Baths | Total Rooms |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1984 | None | Gas | Warm Air | Central A/C | 4 | 2 | 2 | 11 |
Sale History
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $57,000 | $219,300 | $276,300 |
2022 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $55,100 | $213,900 | $269,000 |
2021 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $54,100 | $205,800 | $259,900 |
2020 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $51,400 | $200,100 | $251,500 |
2019 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $51,400 | $194,700 | $246,100 |
2018 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $51,400 | $191,400 | $242,800 |
2017 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $51,400 | $184,100 | $235,500 |
2016 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $51,400 | $179,700 | $231,100 |
2015 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $50,400 | $175,100 | $225,500 |
2014 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $49,000 | $171,500 | $220,500 |
2012 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $47,500 | $158,300 | $205,800 |
2011 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $47,500 | $160,200 | $207,700 |
2010 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $41,700 | $142,600 | $184,300 |
2009 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $39,700 | $140,900 | $180,600 |
2008 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $39,700 | $139,900 | $179,600 |
2007 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $47,800 | $138,200 | $186,000 |
2006 | HIGGS STEPHEN D HIGGS DARBIE L | 828 | 234 | LOT #22 & #23 STRATFORD GLEN 1ST REV INC 31/93 | $47,800 | $133,000 | $180,800 |