SUR 4 AC MARSH FK
Owners
Current Owners
Addresses
Building Info
| Card | Built | Stories | CG | Style | Exterior Wall | Basement | SQFT | Building Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1976 | 1 | 2M | Conventional | Aluminum | Crawl | 1,868 | $40,600 |
| Card | Built | Attic | Fuel | Heating | HVAC | Bedrooms | Full Baths | Half Baths | Total Rooms |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1976 | None | Electric | Electric | Central | 3 | 1 | 1 | 5 |
| Card | Line | Type | Built | CG | Units | Size | Area | Replace Cost | Adj Replace Cost |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Plastic Liner Pool | 1990 | 22 | 1 | 32x42 | 1,344 | $12,350 | $6,530 |
1 | 2 | -- | 1990 | 22 | 1 | x | 1 | $380 | $330 |
1 | 3 | -- | 1990 | 22 | 1 | x | 1 | $160 | $140 |
Sale History
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $49,700 | $64,500 |
2022 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $49,700 | $64,500 |
2021 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $49,900 | $64,700 |
2020 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $49,900 | $64,700 |
2019 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $51,000 | $65,800 |
2018 | RICHARDS LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $51,000 | $65,800 |
2017 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $52,200 | $67,000 |
2016 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $52,200 | $67,000 |
2015 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $14,800 | $51,200 | $66,000 |
2014 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $13,800 | $51,200 | $65,000 |
2013 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK | $6,800 | $47,600 | $54,400 |
2012 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK DIST | $6,300 | $45,700 | $52,000 |
2011 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK DIST | $6,300 | $45,700 | $52,000 |
2010 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK DIST | $6,300 | $45,700 | $52,000 |
2009 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK DIST | $6,300 | $43,800 | $50,100 |
2008 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | SUR 4 AC MARSH FK DIST | $6,200 | $41,100 | $47,300 |
2007 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | 4 ACS MARSH FK DIST | $6,200 | $41,100 | $47,300 |
2006 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | 4 ACS MARSH FK DIST | $6,200 | $40,000 | $46,200 |
2005 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | 4 ACS MARSH FK DIST | $6,200 | $46,800 | $53,000 |
2004 | RICHARDS HOBERT & LORETTA K | 709 | 154 | 4 ACS MARSH FK DIST | $6,200 | $46,000 | $52,200 |