Owners
Current Owners
Addresses
Building Info
| Card | Built | Stories | CG | Style | Exterior Wall | Basement | SQFT | Building Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1979 | 1 | 2M | Ranch | Aluminum | Full | 1,152 | $43,100 |
| Card | Built | Attic | Fuel | Heating | HVAC | Bedrooms | Full Baths | Half Baths | Total Rooms |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1979 | None | Gas | Warm Air | Central A/C | 3 | 1 | -- | 6 |
Sale History
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $22,000 | $43,100 | $65,100 |
2022 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $67,100 | $87,900 |
2021 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $65,600 | $86,400 |
2020 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $46,300 | $67,100 |
2019 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $50,800 | $71,600 |
2018 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $50,700 | $71,500 |
2017 | MADDOX ROBERT EUGENE ET AL | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $50,200 | $71,000 |
2016 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $46,800 | $67,600 |
2015 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $20,800 | $45,400 | $66,200 |
2014 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $12,000 | $46,300 | $58,300 |
2013 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $45,600 | $57,500 |
2012 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $41,800 | $53,700 |
2011 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $41,800 | $53,700 |
2010 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $41,800 | $53,700 |
2009 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $41,800 | $53,700 |
2008 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $45,200 | $57,100 |
2007 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $45,300 | $57,200 |
2006 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $45,300 | $57,200 |
2005 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $45,300 | $57,200 |
2004 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $48,800 | $60,700 |
2003 | MADDOX ROBERT EUGENE | AB46 | 96 | .74 AC LHF POCA RIVER | $11,900 | $48,100 | $60,000 |