NEAR ELLENBORONEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $38,200 | $292,100 | $330,300 |
2022 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $36,600 | $289,300 | $325,900 |
2021 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $38,200 | $265,300 | $303,500 |
2020 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $38,200 | $257,000 | $295,200 |
2019 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $37,300 | $254,900 | $292,200 |
2018 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $37,300 | $248,700 | $286,000 |
2017 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $36,600 | $243,600 | $280,200 |
2016 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $36,600 | $237,100 | $273,700 |
2015 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $35,000 | $231,800 | $266,800 |
2014 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $37,300 | $219,700 | $257,000 |
2013 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $37,300 | $206,400 | $243,700 |
2012 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $35,400 | $137,800 | $173,200 |
2011 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $31,500 | $135,400 | $166,900 |
2010 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $29,100 | $137,200 | $166,300 |
2009 | JONES KEVIN B & KATHY L | 300 | 85 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $26,800 | $133,900 | $160,700 |
2008 | WADDLE ROBERT T & VALERIE C FIRST AMERICAN R.E TAX SERVICE | 292 | 60 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $22,000 | $131,900 | $153,900 |
2007 | WADDLE ROBERT T & VALERIE C WELLS FARGO R/E TAX SERVICE | 292 | 60 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $18,400 | $123,400 | $141,800 |
2006 | COPELAND DAVID & CRISSY | 284 | 314 | NEAR ELLENBORO 3.74 AC SUR & 1/2 OGM | $17,600 | $100,300 | $117,900 |