COUNTY ROAD 6/4BONDS CREEK 17.5AC FEE
Total Oil
100,257 bbl
Total Gas
17,377,030 mcf
Total NGL
690,564 bbl
Total Water
439,883
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $25,000 | $29,100 | $54,100 |
2022 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,800 | $29,000 | $53,800 |
2021 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $25,000 | $26,600 | $51,600 |
2020 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $25,000 | $25,700 | $50,700 |
2019 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,900 | $25,600 | $50,500 |
2018 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,900 | $18,800 | $43,700 |
2017 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,800 | $18,400 | $43,200 |
2016 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,800 | $18,400 | $43,200 |
2015 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $24,500 | $18,200 | $42,700 |
2014 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $7,500 | $17,200 | $24,700 |
2013 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $7,500 | $16,400 | $23,900 |
2012 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $16,900 | -- | $16,900 |
2011 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $16,200 | -- | $16,200 |
2010 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $15,100 | -- | $15,100 |
2009 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $14,800 | -- | $14,800 |
2008 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $12,400 | -- | $12,400 |
2007 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $10,800 | -- | $10,800 |
2006 | VAUGHN STEVEN EUGENE & MARY C | 242 | 614 | BONDS CREEK 17.5AC FEE | $10,000 | -- | $10,000 |