356 FIREHOUSE LN VALLEY GROVE 26060VALLEY GROVE 0.83 ACRE
Map #
0VG9
Parcel #
0094
Flood Risk
High
Total Structure Area
--
Total Building Count
1
Deed Book #
779
Deed Page #
612
Property Classification
Tax Classification
Land Use Code
Deeded Acres
0.83
Calculated Acres
--
Owner
VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC
Loading...
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $553,600 | $555,900 |
2022 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $553,600 | $555,900 |
2021 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $540,600 | $542,900 |
2020 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $540,600 | $542,900 |
2019 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE 100% O&G | $2,300 | $608,800 | $611,100 |
2018 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE 100% O&G | $2,300 | $593,900 | $596,200 |
2017 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $573,000 | $575,300 |
2016 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,300 | $543,200 | $545,500 |
2015 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,200 | $537,200 | $539,400 |
2014 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $2,100 | $594,300 | $596,400 |
2013 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $1,200 | $580,900 | $582,100 |
2011 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $1,200 | $570,800 | $572,000 |
2010 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $1,200 | $570,800 | $572,000 |
2009 | VALLEY GROVE VOLUNTEER FIRE DEPARTMENT INC | 779 | 612 | VALLEY GROVE 0.83 ACRE | $1,500 | -- | $1,500 |