SISSON LANE PLEASANT HOLW.645 A NEAR SISSON
Map #
00T9
Parcel #
0001
Flood Risk
Low
Total Structure Area
1,045
Total Building Count
1
Deed Book #
860
Deed Page #
346
Property Classification
Tax Classification
Land Use Code
Deeded Acres
0.65
Calculated Acres
--
Owner
LONG BILLE JO
Loading...
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $7,200 | $18,000 |
2022 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $7,200 | $18,000 |
2021 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $4,100 | $14,900 |
2020 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $4,100 | $14,900 |
2019 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON 100% O&G | $10,800 | $4,100 | $14,900 |
2018 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON 100% O&G | $10,800 | $4,000 | $14,800 |
2017 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $3,800 | $14,600 |
2016 | LONG BILLE JO | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $10,800 | $3,600 | $14,400 |
2015 | HELMS ETHEL M | 860 | 346 | .645 A NEAR SISSON | $5,700 | $3,500 | $9,200 |
2014 | ALLEN JAMES R JR | 845 | 403 | .645 A NEAR SISSON | $9,900 | $3,500 | $13,400 |
2013 | HELMS ETHEL M S/S2011 | 845 | 403 | .645 A NEAR SISSON | $5,700 | $3,500 | $9,200 |
2011 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $5,700 | $3,500 | $9,200 |
2010 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $5,700 | $3,700 | $9,400 |
2009 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $5,700 | $3,700 | $9,400 |
2008 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $2,700 | $1,400 | $4,100 |
2007 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $2,700 | $1,400 | $4,100 |
2006 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $2,700 | $1,300 | $4,000 |
2005 | HELMS ETHEL M | 703 | 304 | .645 A NEAR SISSON | $2,700 | $1,200 | $3,900 |