98 PROUD KNOLL TRIADELPHIA 26059 10811.2224 AC NR RONEYS POINT
Map #
00T8
Parcel #
0025
Flood Risk
Low
Total Structure Area
1,332
Total Building Count
1
Deed Book #
587
Deed Page #
0477
Property Classification
Tax Classification
Land Use Code
Deeded Acres
1.22
Calculated Acres
--
Owner
KUHENS HENRY R & J K
Loading...
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $17,000 | $69,200 | $86,200 |
2022 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $17,000 | $70,300 | $87,300 |
2021 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $17,000 | $68,600 | $85,600 |
2020 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $17,000 | $69,700 | $86,700 |
2019 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $17,000 | $68,700 | $85,700 |
2018 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $17,000 | $64,100 | $81,100 |
2017 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $17,000 | $61,900 | $78,900 |
2016 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $17,000 | $59,600 | $76,600 |
2015 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $16,200 | $59,000 | $75,200 |
2014 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $15,600 | $59,000 | $74,600 |
2013 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT LESS RESERVED O&G | $9,000 | $57,600 | $66,600 |
2011 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $58,500 | $67,500 |
2010 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $59,300 | $68,300 |
2009 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $59,300 | $68,300 |
2008 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $58,500 | $67,500 |
2007 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $48,700 | $57,700 |
2006 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $47,100 | $56,100 |
2005 | KUHENS HENRY R & J K | 587 | 0477 | 1.2224 AC NR RONEYS POINT | $9,000 | $50,400 | $59,400 |