531 BOONE HEDGES RD WHEELING 26003 77357.1594 AC SHORT CREEK
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | STANLEY TIMOTHY J & CASEY L | 945 | 553 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $24,300 | $73,700 | $98,000 |
2022 | STANLEY TIMOTHY J & CASEY L | 945 | 553 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $24,300 | $73,700 | $98,000 |
2021 | STANLEY TIMOTHY J & CASEY L | 945 | 553 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $24,300 | $72,400 | $96,700 |
2020 | STANLEY TIMOTHY J & CASEY L | 945 | 553 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $27,800 | $68,500 | $96,300 |
2019 | SHUBA ADAM J | 945 | 553 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $27,800 | $67,600 | $95,400 |
2018 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $27,800 | $66,100 | $93,900 |
2017 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $27,800 | $63,300 | $91,100 |
2016 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $27,800 | $61,500 | $89,300 |
2015 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $26,600 | $60,800 | $87,400 |
2014 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $25,600 | $59,800 | $85,400 |
2013 | SHUBA ADAM J | 838 | 191 | 7.1594 AC SHORT CREEK LESS O/G RESERVED | $11,200 | $53,600 | $64,800 |
2011 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,200 | $54,200 | $65,400 |
2010 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,200 | $50,900 | $62,100 |
2009 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,200 | $50,900 | $62,100 |
2008 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,200 | $49,500 | $60,700 |
2007 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,200 | $49,500 | $60,700 |
2006 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,700 | $33,400 | $45,100 |
2005 | BURKHART MARVIN & BETTY | 473 | 0275 | 7.1594 AC SHORT CREEK | $11,700 | $30,900 | $42,600 |