56 FARMERS HILLVALLEY GROVE 52.273 ACRES
Total Oil
191,653 bbl
Total Gas
7,561,875 mcf
Total NGL
534,732 bbl
Total Water
96,513
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 52.273 ACRES | $20,600 | $35,900 | $56,500 |
2022 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 52.273 ACRES | $20,600 | $60,400 | $81,000 |
2021 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $20,000 | $60,800 | $80,800 |
2020 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $20,000 | $60,800 | $80,800 |
2019 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $20,000 | $60,400 | $80,400 |
2018 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES 100% O&G | $20,000 | $50,500 | $70,500 |
2017 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES 100% O&G | $20,000 | $36,300 | $56,300 |
2016 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $20,000 | $34,400 | $54,400 |
2015 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $19,300 | $34,000 | $53,300 |
2014 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES LESS O/G & MIN RESERVED | $18,600 | $34,000 | $52,600 |
2013 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES LESS O/G & MIN RESERVED | $11,700 | $33,300 | $45,000 |
2011 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $3,900 | -- | $3,900 |
2010 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $3,900 | -- | $3,900 |
2009 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $3,900 | -- | $3,900 |
2008 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | VALLEY GROVE 43.26 ACRES | $3,100 | -- | $3,100 |
2007 | FARMER DOUGLAS EDWARD | 764 | 606 | 50.16 AC VALLEY GROVE | $3,200 | -- | $3,200 |
2006 | FARMER JOHN W JR | 333 | 477 | 50.16 AC VALLEY GROVE | $3,200 | -- | $3,200 |
2005 | FARMER JOHN W JR | 333 | 477 | 50.16 AC VALLEY GROVE | $3,300 | -- | $3,300 |