5 DEERFIELD DRDEERFIELD MEADOWS LOT 9 .9638 ACRES
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | WHEELER ERIC M & JENNA | 1020 | 12 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 .9638 ACRES | $59,900 | $192,400 | $252,300 |
2022 | TUNNEL RIDGE LLC | 949 | 492 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $67,500 | $192,400 | $259,900 |
2021 | TUNNEL RIDGE LLC | 949 | 492 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $67,500 | $187,800 | $255,300 |
2020 | TUNNEL RIDGE LLC | 949 | 492 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $67,500 | $189,600 | $257,100 |
2019 | SMITH SEAN P & KATIE M | 949 | 492 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $67,500 | $187,100 | $254,600 |
2018 | SMITH SEAN P & KATIE M | 852 | 691 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES 100% O&G | $67,500 | $182,600 | $250,100 |
2017 | SMITH SEAN P & KATIE M | 852 | 691 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES 100% O&G | $67,500 | $172,500 | $240,000 |
2016 | SMITH SEAN P & KATIE M | 852 | 691 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES 100% O&G | $67,500 | $163,500 | $231,000 |
2015 | SMITH SEAN P & KATIE M | 852 | 691 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $67,500 | $161,700 | $229,200 |
2014 | SMITH SEAN P & KATIE M | 852 | 691 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $65,600 | $159,100 | $224,700 |
2013 | RIPLEY ROBERT H & MARGARET A | 781 | 446 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $46,900 | $223,000 | $269,900 |
2011 | RIPLEY ROBERT H & MARGARET A | 781 | 446 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $46,900 | $219,100 | $266,000 |
2010 | RIPLEY ROBERT H & MARGARET A | 781 | 446 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $46,900 | $219,100 | $266,000 |
2009 | RIPLEY ROBERT H & MARGARET A | 781 | 446 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $43,500 | $176,400 | $219,900 |
2008 | BOVENIZER ROBERT F & PHYLLIS M | 746 | 386 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $43,500 | $173,000 | $216,500 |
2007 | BOVENIZER ROBERT F & PHYLLIS M | 746 | 386 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $43,500 | $173,000 | $216,500 |
2006 | BOVENIZER ROBERT F & PHYLLIS M | 746 | 386 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $39,700 | $134,700 | $174,400 |
2005 | BOVENIZER ROBERT F & PHYLLIS M | 746 | 386 | DEERFIELD MEADOWS LOT 9 1.0868 ACRES | $39,700 | $134,600 | $174,300 |