CARR LNMCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $298,900 | $86,500 | $385,400 |
2022 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $298,900 | $87,900 | $386,800 |
2021 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $298,900 | $87,300 | $386,200 |
2020 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $600,700 | $105,900 | $706,600 |
2019 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $600,700 | $104,400 | $705,100 |
2018 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $600,700 | $103,200 | $703,900 |
2017 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $600,700 | $99,500 | $700,200 |
2016 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $600,700 | $95,500 | $696,200 |
2015 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $573,400 | $94,500 | $667,900 |
2014 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $550,600 | $94,000 | $644,600 |
2013 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $90,700 | $409,300 |
2011 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $92,000 | $410,600 |
2010 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $93,200 | $411,800 |
2009 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $93,600 | $412,200 |
2008 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $92,000 | $410,600 |
2007 | CARR THOMAS M & JACKIE R | 770 | 096 | MCGRAWS RUN & ROW 40.0002 ACRES | $318,600 | $89,200 | $407,800 |
2006 | KNICELY GERALD L & J A | 614 | 0158 | 35.2067 AC MCGRAWS RUN & R OF W | $28,000 | $87,700 | $115,700 |
2005 | KNICELY GERALD L & J A | 614 | 0158 | 35.2067 AC MCGRAWS RUN & R OF W | $28,000 | $82,000 | $110,000 |