691 LONG RUN RD VALLEY GROVE 26060 105910.05 ACRES LONG RUN
Total Oil
404,331 bbl
Total Gas
16,274,790 mcf
Total NGL
1,698,807 bbl
Total Water
358,080
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER (LE) | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN | $14,300 | $42,000 | $56,300 |
2022 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER (LE) | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN | $14,300 | $43,400 | $57,700 |
2021 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER (LE) | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN | $19,400 | $48,200 | $67,600 |
2020 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER (LE) | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN | $19,400 | $48,900 | $68,300 |
2019 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER (LE) | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN | $19,400 | $49,700 | $69,100 |
2018 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER LE | 925 | 710 | 10.05 ACRES LONG RUN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $19,400 | $49,900 | $69,300 |
2017 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $19,400 | $48,000 | $67,400 |
2016 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $19,400 | $46,800 | $66,200 |
2015 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $18,600 | $47,500 | $66,100 |
2014 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $18,000 | $48,000 | $66,000 |
2013 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN INT O/G MIN HAYS NORTH UNIT .005 AC | $11,500 | $48,100 | $59,600 |
2011 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $11,500 | $49,600 | $61,100 |
2010 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $11,500 | $52,000 | $63,500 |
2009 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $11,500 | $52,000 | $63,500 |
2008 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $9,300 | -- | $9,300 |
2007 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $9,300 | -- | $9,300 |
2006 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $9,300 | -- | $9,300 |
2005 | RATCLIFFE TRAVIS CHRISTOPHER | 749 | 269 | 10.05 ACRES LONG RUN | $9,300 | -- | $9,300 |