21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN
Map #
0018
Parcel #
0028
Flood Risk
Low
Total Structure Area
920
Total Building Count
1
Deed Book #
1497
Deed Page #
449
Property Classification
Tax Classification
Land Use Code
Deeded Acres
21.39
Calculated Acres
20.37
Owner
REEVES SHANNON
Loading...
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $48,900 | $45,000 | $93,900 |
2022 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $40,100 | $46,700 | $86,800 |
2021 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $40,100 | $48,100 | $88,200 |
2020 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $40,100 | $48,100 | $88,200 |
2019 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $33,600 | $33,900 | $67,500 |
2018 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $33,600 | $33,900 | $67,500 |
2017 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $31,900 | $38,200 | $70,100 |
2016 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $31,900 | $67,700 | $99,600 |
2015 | REEVES SHANNON | 1497 | 449 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $29,200 | $67,700 | $96,900 |
2014 | REEVES CASEY A & SHANNON | EB369 | 376 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $28,000 | $66,800 | $94,800 |
2013 | REEVES EVERETT | 1445 | 601 | 21.388 AC SUR & O&G DAYS RUN | $26,000 | $37,600 | $63,600 |
2012 | KELLEY HAROLD ALLEN | WB121 | 665 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $24,000 | $39,600 | $63,600 |
2011 | KELLEY HAROLD ALLEN | WB121 | 665 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $38,600 | $46,500 |
2010 | KELLEY HAROLD ALLEN | WB121 | 665 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $37,200 | $45,100 |
2009 | KELLEY HAROLD ALLEN | WB121 | 665 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $37,200 | $45,100 |
2008 | KELLEY HAROLD ALLEN | WB121 | 665 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $36,700 | $44,600 |
2007 | KELLEY ANNA P | 1303 | 120 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $36,000 | $43,900 |
2006 | REEVES EVERETT | 1290 | 422 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN | $7,900 | $34,800 | $42,700 |
2005 | KELLEY ANNA P | 1241 | 550 | 21.388 SUR & O&G DAYS RUN (IONA'S CABIN-NOUMENON) | $7,900 | $33,600 | $41,500 |