1414 CROSSROADS RD74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA)
Map #
0018
Parcel #
0009
Flood Risk
High
Total Structure Area
1,288
Total Building Count
1
Deed Book #
676
Deed Page #
152
Property Classification
Tax Classification
Land Use Code
Deeded Acres
74.5
Calculated Acres
--
Owner
CHISLER ROY D & TWYLA L
Loading...
Loading...
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $113,000 | $149,800 |
2022 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $111,000 | $147,800 |
2021 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $113,600 | $150,400 |
2020 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $115,500 | $152,300 |
2019 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $113,600 | $150,400 |
2018 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $36,800 | $115,400 | $152,200 |
2017 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $35,300 | $115,400 | $150,700 |
2016 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $35,300 | $118,400 | $153,700 |
2015 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $35,300 | $118,400 | $153,700 |
2014 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $34,300 | $118,600 | $152,900 |
2013 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $32,100 | $100,200 | $132,300 |
2012 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 AC SUR ALL COAL EXC PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $37,800 | $94,100 | $131,900 |
2011 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $28,300 | $73,000 | $101,300 |
2010 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $28,300 | $76,500 | $104,800 |
2009 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $28,300 | $76,500 | $104,800 |
2008 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $28,300 | $75,500 | $103,800 |
2007 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN (FLOOD AREA) | $28,300 | $74,000 | $102,300 |
2006 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN(FARM) (FLOOD AREA) | $28,300 | $72,200 | $100,500 |
2005 | CHISLER ROY D & TWYLA L | 676 | 152 | 74.50 SUR ALL COAL EXP PGH COAL,1/2 O&G MIRACLE RUN(FARM) (FLOOD AREA) | $28,300 | $69,700 | $98,000 |