Owners
Current Owners
Addresses
Building Info
| Card | Built | Stories | CG | Style | Exterior Wall | Basement | SQFT | Building Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1970 | 1 | 11 | Ranch | Aluminum | Crawl | 1,566 | $35,800 |
| Card | Built | Attic | Fuel | Heating | HVAC | Bedrooms | Full Baths | Half Baths | Total Rooms |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1970 | None | Coal | Warm Air | Non-Central | 3 | 1 | -- | 6 |
| Card | Line | Type | Built | CG | Units | Size | Area | Replace Cost | Adj Replace Cost |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Frame or CB Detached Garage | 1970 | 11 | 1 | 20x24 | 480 | $4,950 | $2,340 |
Sale History
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2011 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $30,000 | $43,600 |
2010 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $30,000 | $43,600 |
2009 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $30,200 | $43,800 |
2008 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $30,200 | $43,800 |
2007 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $28,300 | $41,900 |
2006 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $27,800 | $41,400 |
2012 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $29,700 | $43,300 |
2023 | RAY CAROL ANN (LE) TERRY V RAY | 311 | 621 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $38,600 | $51,700 |
2022 | RAY CAROL ANN (LE) TERRY V RAY | 311 | 621 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $39,300 | $52,400 |
2021 | RAY CAROL ANN (LE) TERRY V RAY | 311 | 621 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $39,300 | $52,400 |
2020 | RAY CAROL ANN (LE) TERRY V RAY | 311 | 621 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $40,000 | $53,100 |
2019 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $40,000 | $53,100 |
2018 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,100 | $39,900 | $53,000 |
2017 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $12,500 | $38,400 | $50,900 |
2016 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $12,500 | $38,600 | $51,100 |
2015 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $12,300 | $32,800 | $45,100 |
2014 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $30,400 | $44,000 |
2013 | RAY CAROL ANN | WB22 | 761 | 4.4 A COWEN | $13,600 | $29,700 | $43,300 |