LOT 36 PARK DRIVE
Owners
Current Owners
Addresses
Building Info
| Card | Built | Stories | CG | Style | Exterior Wall | Basement | SQFT | Building Value |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1942 | 2 | 22 | Colonial | Aluminum | Full | 1,319 | $69,400 |
| Card | Built | Attic | Fuel | Heating | HVAC | Bedrooms | Full Baths | Half Baths | Total Rooms |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1942 | None | Gas | Warm Air | Central A/C | 2 | 1 | -- | 6 |
Sale History
| Date | Price | Sale Type | Sale Info Source | Validity | Book # | Page # |
|---|---|---|---|---|---|---|
5/1/1988 | $40,200 | Land and Buildings | Agent | Arms Length Transaction | -- | -- |
Appraisal History
| Year | Owners | Book # | Page # | Description | Land | Building | Total |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $69,400 | $82,700 |
2022 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $68,000 | $81,300 |
2021 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $63,100 | $76,400 |
2020 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $62,100 | $75,400 |
2019 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $60,400 | $73,700 |
2018 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $58,700 | $72,000 |
2017 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $57,000 | $70,300 |
2016 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $54,300 | $67,600 |
2015 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $53,600 | $66,900 |
2014 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $52,900 | $66,200 |
2013 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,300 | $52,200 | $65,500 |
2012 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,200 | $51,500 | $64,700 |
2011 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,200 | $51,200 | $64,400 |
2010 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,200 | $50,500 | $63,700 |
2009 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $13,200 | $49,500 | $62,700 |
2008 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $12,700 | $47,800 | $60,500 |
2007 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $11,700 | $46,800 | $58,500 |
2006 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $11,700 | $47,400 | $59,100 |
2005 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $10,600 | $46,700 | $57,300 |
2004 | BOGGS PATSY V & F MARGARET FELLURE | 293 | 355 | LOT 36 PARK DRIVE | $10,600 | $46,000 | $56,600 |